• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Ők a megye legjobb sportolói

A Sportkarácsonyon vették át a díjakat a Pest megyei versenyzők.

A Sportkarácsony Pest megye amatőr és professzionális sportolóinak találkozója. Különleges alkalom, amikor köszönetet mondunk mindazoknak, akik kimagasló, példamutató teljesítményre voltak képesek.

fellepok dijazottakDíjazottak és fellépők

A rendezvényt Szabó István nyitotta meg, aki köszöntőjében elmondta, hogy a sport megtanított minket arra, hogy az elvárás nem teherként nehezedik ránk, hanem erőt ad és reményt. Úgyy fogalmazott, hogy mindig volt néhány olyan ember, aki még többet vállalt, és így bebizonyították azt, hogy az emberi szív nem ismer lehetetlent. Beszédét a sportolókhoz fordulva azzal zárta, hogy "amit Önök megtettek, az talán a legtöbb, amit egy ember adhat a világnak. Benne van minden, ami az emberiség legnemesebb öröksége, és amit egy gyermek megtanulhat arról, hogy a jövő mit jelent a számára."

Az olimpia évében Pest Megye Közgyűlése külön elismerésben részesítette a Pest megyei sportegyesület színeiben szereplő, vagy Pest megyei lakóhellyel rendelkező sportolóit, akik az olimpiai játékokon érmet vagy olimpiai pontot szereztek. A XXXI. Nyári Olimpiai Játékokon és a XV. Paralimpián Rió de Janeiroban 21 Pest megyei kötődésű olimpikon ill. paralimpikon végzett az első hat hely valamelyikén.

RIÓ 2016 PONTSZERZŐ PEST MEGYEI PARALIMPIKONOK:

Dani Gyöngyi
DANI GYÖNGYI – VÍVÁS – ÉRD

kalman krisztinaKálmán Krisztina, Wentzel Ferenc

KÁLMÁN KRISZTINA – ATLÉTIKA – VÁC

Krajnyák Zsuzsanna
KRAJNYÁK ZSUZSANNA – VÍVÁS – ÉRD


SZABÓ NIKOLETT – JUDO – TÖRÖKBÁLINT
TÓTH TAMÁS – ÚSZÁS – TAHITÓTFALU

VARGA KATALIN ESZTER
VARGA KATALIN ESZTER – PARAKAJAK – VECSÉS


RIÓ 2016 PONTSZERZŐ PEST MEGYEI OLIMPIKONOK:

bacsi peterBácsi Péter, Szabó István, Együd-Máthé Vivien

BÁCSI PÉTER - BIRKÓZÁS – GYÁL


CZIGÁNY DÓRA – VÍZILABDA – CEGLÉD
CSABAI DÓRA – VÍZILABDA – PILISSZÁNTÓ
CSEH LÁSZLÓ – ÚSZÁS – HALÁSZTELEK
FAZEKAS-ZUR KRISZTINA – KAJAK-KENU – PILISVÖRÖSVÁR
HÁRAI BALÁZS – VÍZILABDA – HALÁSZTELEK
KAPÁS BOGLÁRKA – ÚSZÁS – FÓT
LŐRINCZ VIKTOR – BIRKÓZÁS – CEGLÉD

 

Manhercz Krisztián
MANHERCZ KRISZTIÁN – VÍZILABDA – PILISVÖRÖSVÁR

Mike Róbert
MIKE RÓBERT – KAJAK-KENU – PÁTY

molnar peterSzabó István, Molnár Péter, Együd-Máthé Vivien

MOLNÁR PÉTER – KAJAK-KENU – SZOB

SOMFAI PÉTER – VÍVÁS – FÓT

Tóth Ildikó
TÓTH ILDIKÓ – VÍZILABDA – SZÁZHALOMBATTA


UNGVÁRI MIKLÓS – JUDO – CEGLÉD
VASBÁNYAI HENRIK – KAJAK-KENU – BUDAKALÁSZ

Az év Pest megyei sportolói, sportszervezeteinek díjazottjai:

Váci reménység Szikora

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB PEST MEGYEI SPORTSZERVEZETE SPECIÁLIS SPORTÁGAK KATEGÓRIÁBAN
VÁCI REMÉNYSÉG SE

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI SPORTOLÓJA SPECIÁLIS SPORTÁGAK KATEGÓRIÁBAN

Velkey Guth Ádám
3. DÍJ VELKEY – GUTH ÁDÁM TRAPPANCS SZERVÁTÜLTETETT GYERMEK REHAB. ÉS SPORTEGYESÜLET

Keresztesi Erika
2. DÍJ KERESZTESI ERIKA VÁCI REMÉNYSÉG SE

KÁLMÁN KRISZTINA
1. DÍJ KÁLMÁN KRISZTINA VÁCI REMÉNYSÉG SE

 

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB SZABADIDŐSPORT SZERVEZETE

Ceglédi Dühöngő Bajnokság Szervező Csapat

CEGLÉDI DÜHÖNGŐ BAJNOKSÁG SZERVEZŐ CSAPATA

 

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA

Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola
3. DÍJ VÁCI ÁRPÁD FEJEDELEM ÁLTALÁNOS ISKOLA

GÖDÖLLŐI ERKEL FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLa
2. DÍJ GÖDÖLLŐI ERKEL FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA

GÖDÖLLŐI HAJÓS ALFRÉD ÁLTALÁNOS ISKOLA
1. DÍJ GÖDÖLLŐI HAJÓS ALFRÉD ÁLTALÁNOS ISKOLA

 

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB KÖZÉPISKOLÁJA

GÖDÖLLŐI TÖRÖK IGNÁC GIMNÁZIUM
3. DÍJ GÖDÖLLŐI TÖRÖK IGNÁC GIMNÁZIUM

PREMONTREI SZENT NORBERT GIMNÁZIUM
2. DÍJ GÖDÖLLŐ PREMONTREI SZENT NORBERT GIMNÁZIUM

VÁCI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM BORONKAY GYÖRGY MŰSZAKI SZAKGIMNÁZIUMA ÉS GIMNÁZIUM
1. DÍJ VÁCI SZC. BORONKAY GYÖRGY MŰSZAKI SZAKGIMNÁZIUMA ÉS GIMNÁZIUMA

 

AZ ÉV TESTNEVELŐJE

Ács Tibor
ÁCS TIBOR, GÖDÖLLŐI HAJÓS ALFRÉD ÁLTALÁNOS ISKOLA

Mácsár Gyula
MÁCSÁR GYULA, GÖDÖLLŐ PREMONTREI SZENT NORBERT GIMNÁZIUM

 

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI DIÁKSPORTOLÓJA ÁLTALÁNOS ISKOLÁS KOROSZTÁLYBAN

Jancsik Tamás
3. DÍJ JANCSIK TAMÁS VÁCI REMÉNYSÉG SE

Keszthelyi Luca
2. DÍJ KESZTHELYI LUCA CEGLÉDI VSE

KOLOZSVÁRI KINGA
1. DÍJ KOLOZSVÁRI KINGA SZIGETSZENTMIKLÓS-TÖKÖL SE

 

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI DIÁKSPORTOLÓJA KÖZÉPISKOLÁS KOROSZTÁLYBAN

Eszes Dániel
ESZES DÁNIEL DUNAKESZI VASUTAS SE

 

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI CSAPATA UTÁNPÓTLÁS KOROSZTÁLYBAN

godolloi ropi ifjusagiGödöllői Röplabda Club

GÖDÖLLŐI RÖPLABDA CLUB – NŐI IFJÚSÁGI CSAPAT

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI SPORTOLÓJA NŐI UTÁNPÓTLÁS KOROSZTÁLYBAN

 

BARÓCSAI PETRA
BARÓCSAI PETRA, ÉRDI ÚSZÓ SPORT KFT.

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI SPORTOLÓJA FÉRFI UTÁNPÓTLÁS KOROSZTÁLYBAN

 

Balaska Márk
BALASKA MÁRK VÁCI VASUTAS SE

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI CSAPATA FELNŐTT KOROSZTÁLYBAN

 

ÉRDI SPORT Kft. NŐI KÉZILABDA csapat

ÉRDI SPORT KFT - NŐI KÉZILABDA CSAPAT

 

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI SPORTOLÓJA NŐI FELNŐTT KOROSZTÁLYBAN

BÍRÓ BLANKA VÁCI NKSE

 

AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI SPORTOLÓJA FÉRFI FELNŐTT KOROSZTÁLYBAN

Vácy KárolyVácy Károly vette át a díjatGALAMBOS PÉTER VÁC VÁROSI EVEZŐS CLUB

 

AZ ÉV EDZŐJE

Szikora Gyula
SZIKORA GYULA VÁCI REMÉNYSÉG SE

Azoknál a díjazottaknál, ahol nem szerepel fotó, egy későbbi időpontban lesz a díjátadás.

Fotók: Fényes Gábor

www.pestmegye.hu