• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Lezajlottak az értéktár vetélkedői döntői

A Pest megyei és a fővárosi iskolák között is szoros verseny döntött.

Pest Megye Önkormányzata nagy hangsúlyt fektet a nemzeti értékek és hungarikumok megőrzésére és gondozására, ezért a megismertetésük és népszerűsítésük céljából vetélkedőt szervezett. A verseny célja volt, hogy a fiatalabb korosztály is jobban megismerje a magyar kultúra értékeit, és részt vegyen az értékgyűjtésbe, bízva abban, hogy ezzel erősödik az identitástudatuk, hagyományőrzéshez való viszonyuk.

A vetélkedő keretében a megyei, a Magyar Értéktárban és a Hungarikumok Gyűjteményében nyilvántartott egyes nemzeti értékek és hungarikumok kapcsán megszerzett tudásukat tették próbára a diákok, akik 4 fős csapatot alkotva versenyeztek.

Pest megyében három középdöntő után kerültek a döntőbe a csapatok, a fővárosi iskolák az online feladatok megoldása után mérték össze tudásukat a Megyeházán.

A vetélkedő végeredménye:

Pest megye – felső tagozat

 

Csapat neve

 

Település

 

Helyezés

 

Pontszám

Napraforgók Jászkarajenő 1. 104
ZIMI-kum.hu Törökbálint 2. 101
Kis történészek Dunakeszi 3. 98
Itthon Dunaharaszti 4. 79
Vegyes Négyes Bag 5. 68
Ady Dános Dánszentmiklós 5. 68

 

Pest megye – középiskola

 

 

Csapat neve

 

Település

 

Iskola

 

Helyezés Pont
P2K2 Dabas Táncsics Mihály Gimnázium 1. 156
Kossuth bárkája Cegléd Kossuth Lajos Gimnázium 2. 149
Anglikum Convertatum Ócsa Bolyai János Gimnázium 3. 140
KardosRákóczi Szigetszentmiklós Kardos István Általános Iskola és Közgazdasági Szakgimnázium 4. 123
A 4 Főnix Törökbálint Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola 4. 123
Kersuli 10.A Cegléd Ceglédi Szakképzési Centrum Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 5. 97

 

IMG 4936Több mint 200 diák vett részt a vetélkedő-sorozaton

Budapest – középiskola

  

 

Csapat neve

 

Iskola

Helyezés Összesen
Együtthangzók Leövey Klára Gimnázium 1. 171
Kürtőskalács Móricz Zsigmond Gimnázium 2. 168
UNICUM Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium 3. 150
FSI 10 Ferencvárosi Sport Általános Iskola és Gimnázium 4. 109
 
Budapest – felső tagozat
 

 

Csapat neve

 

Iskola

 

Helyezés

 

Összesen

Béres Dr. Béres József Általános Iskola 1. 143
Kőris Máriaremete-Hidegkút Ökumenikus Általános Iskola 2. 137
Kultúrpörkölt Budapest V. Kerületi Szent István Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3. 133
Virányosi Dunakavicsok Virányos Általános Iskola 4. 132
Nemzeti örökségek Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola 5. 127
Bioszféra Budapest XVIII. Kerületi Eötvös Loránd Általános Iskola 6. 121

 

Fotók a döntőkről a Facebook oldalunkon tekinthetők meg.

www.pestmegye.hu

 

Friss híreink

facebook

pestmegyelapja