Online népdaléneklési versenyt rendeztek Hévízgyörkön

A népdaléneklési verseny főtámogatója Pest Megye Önkormányzata volt.

Október 27-én rendezték meg Hévízgyörkön a 2018-ban hagyományteremtő céllal létrehozott, illetve a helyi népdalos értékek népszerűsítésének érdekében megvalósított kulturális rendezvény, melyen Pest megye, illetve Budapest általános iskoláskorú tanulói indultak.

hevizgyork nepdal onlineA diákok és a zsűri tagjai

A jelenlegi egészségügyi helyzetet figyelembe véve a helyi lakosság, a fellépő fiatalok, a felkészítő tanárok, a zsűri, illetve valamennyi érdeklődő egészségének védelme érdekében online zajlott a verseny, mely Pest megye egyre nagyobb hírnévnek örvendő népdalos találkozója. Ez alkalommal a fiatalok a produkciókat videófelvétel vagy hanganyag formájában küldték meg a jelentkezéssel egyidejűleg, melyet a zsűri tagjai a verseny napján értékeltek. Összesen 36 fiatal 18 produkcióját díjazták arany, ezüst, illetve bronz diplomával, mely mellett el lett ismerve a legkiemelkedőbb felkészítő tanár munkája is. Budajenő, Budakalász, Budapest, Farmos, Gödöllő, Kistarcsa, Nagykáta, Tápiószele, Tököl, Tura, Zebegény és Zsámbék intézményei, népdalénekes tehetségei megmutatták, hogy Hévízgyörk népdalait az előző két év több mint 200 népdalénekeséhez hasonlóan ők is szívből és szeretetből éneklik, melynek köszönhetően az alábbi eredmények születtek:

1. Korcsoport, énekegyüttesi kategória (alsó tagozat)
Arany diploma: Turai Kisénekmondók
Intézmény, település: Hevesy György Általános Iskola, Tura
Felkészítő tanár: Maczkó Mária
Bronz diploma: Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola Énekegyüttese
Intézmény, település: Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola, Gödöllő
Felkészítő tanár: Kovácsné Toldi Ildikó

2. Korcsoport, énekegyüttesi kategória (felső tagozat)
Arany diploma: Simándy József Általános Iskola Énekegyüttese
Intézmény, település: Simándy József Általános Iskola, Kistarcsa
Felkészítő tanár: Juhászné Börzsönyi Eszter
Ezüst diploma: Lágymányosi Bárdos Lajos Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Énekegyüttese
Intézmény, település: Lágymányosi Bárdos Lajos Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest
Felkészítő tanár: Besse Attila
Bronz diploma: Szőnyi István Általános Iskola és AMI Énekegyüttese
Intézmény, település: Szőnyi István Általános Iskola és AMI, Zebegény
Felkészítő tanár: Gellai Ildikó

1. Korcsoport, egyéni (1-2. osztály)
Arany diploma: Bohák Viola
Intézmény, település: Hevesy György Általános Iskola, Tura
Felkészítő tanár: Maczkó Mária

2. Korcsoport, egyéni (3-4. osztály)
Arany diploma: Bohák Zenina
Intézmény, település: Hevesy György Általános Iskola, Tura
Felkészítő tanár: Maczkó Mária
Arany diploma: Márton Stefánia
Intézmény, település: Zsámbéki Premontrei Keresztelő Szent János Iskolaközpont, Zsámbék
Felkészítő tanár: Vizeli Judit

3. Korcsoport, egyéni (5-6. osztály)
Arany diploma: Lévai Mária Mandula
Intézmény, település: Hevesy György Általános Iskola, Tura
Felkészítő tanár: Maczkó Mária
Arany diploma: Sallai Petra
Intézmény, település: „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola, Tököl
Felkészítő tanár: Vakler Anna
Ezüst diploma: Barna Judit
Intézmény, település: Hevesy György Általános Iskola, Tura
Felkészítő tanár: Maczkó Mária
Ezüst diploma: Bálint Zsuzsanna
Intézmény, település: Nagykátai Liszt Ferenc AMI, Nagykáta
Felkészítő tanár: Dusek Gabriella
Ezüst diploma: Benkovics Boglárka
Intézmény, település: „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola, Tököl
Felkészítő tanár: Vakler Anna
Ezüst diploma: Szabó Izabella
Intézmény, település: Kalász Alapfokú Művészeti Iskola, Budakalász
Felkészítő tanár: Papp Ágnes
4. Korcsoport, egyéni (7-8. osztály)
Arany diploma: Sass Éva
Intézmény, település: „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola, Tököl (Tápiószele)
Felkészítő tanár: Vakler Anna
Arany diploma: Benkovics Alíz
Intézmény, település: „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola, Tököl
Felkészítő tanár: Vakler Anna
Ezüst diploma: Czira Sára
Intézmény, település: Matolcsy Miklós Általános Iskola, Farmos
Felkészítő tanár: Tóthné Molnár Viktória
Ezüst diploma: Kókai Mária
Intézmény, település: Budajenői Általános Iskola, Budajenő
Felkészítő tanár: Dalosné Kovács Györgyi

A III. Hévízgyörki Népdaléneklési Verseny felkészítő tanári különdíját Vakler Anna tanárnőnek ítélte oda a zsűri, melynek tagjai voltak:

Dr. Lázár Katalin (a zsűri elnöke) – MTA BTK ZTI tudományos főmunkatársa
Maczkó Mária (a zsűri alelnöke) – a Zeneakadémia Népzene Tanszékének népi ének tanára, Magyar Örökség-díjas népdalénekes
Tóth Gáborné Hajdú Julianna (a zsűri tagja) – a Csokonai-díjas Hévízgyörki Asszonykórus tagja
Terék József (a zsűri tagja) – Pest Megye Önkormányzatának kulturális szakreferense, a Magyar Művészeti Akadémia Köztestületi tagja, a népdaléneklési verseny főszervezője


A verseny fővédnöke és tiszteletbeli elnöke:
Szabó István – Pest Megye Közgyűlésének elnöke
A népdaléneklési verseny védnökei:
Bazan Tibor – Hévízgyörk Község polgármestere
Szabóné Forgács Gabriella – Dunakeszi Tankerületi Központ igazgatója

A népdaléneklési verseny a Hévízgyörki Petőfi Sándor Általános Iskola társszervezésében valósult meg Kustra Hajnalka intézményvezető asszony segítségével, a Pest megyében, valamint Budapesten működő Tankerületi Központok, illetve a Pedagógiai és Oktatási Központok ajánlásával, kiknek köszönhetően a versenyfelhívás valamennyi intézményhez eljuthatott.

www.pestmegye.hu