Korongvadász világbajnokság: előkelő helyezéseket szereztek a magyarok

Egyéniben és csapatban is jól szerepeltek sportolóink a rangos nemzetközi versenyen.

szerdahelyi andrasSzerdahelyi András érte el a legjobb eredményt a magyar csapatból

Negyedik helyezést értek el a vasárnap zárult 16. FITASC Compak Sporting Világbajnokságon a csapatok viadalában a magyar férfi versenyzők. A Szerdahelyi András, Varga András, Jéri Tamás alkotta hármas 572 pontot teljesítve szerezte meg a negyedik helyet a győztes Oroszország (581 pont), a második helyezett spanyol csapat (579 pont) és a bronzérmes Franciaország (574 pont) mögött.

Egyéni összetettben korábbi világ- és Európa-bajnok koronglövőnk, Szerdahelyi András ért el kiemelkedő eredményt: holtversenyben 7. lett a több mint 700 versenyző közül. Az Európa-bajnok Varga András ugyancsak holtversenyben a 12., a szintén világ- és Európa-bajnoki címmel rendelkező Jéri Tamás holtversenyben a 33. helyet szerezte meg. A kategória győztese a francia Charles Bardou lett, második az orosz Ajaal Makarov, míg harmadikkét a litván Virgilijus Grybe végzett.

A férfi veteránoknál Farkas Mihály szerepelt jól: a 6. helyet szerezte meg a több mint negyven induló közül.

A 16. FITASC Compak Sporting Világbajnokságot augusztus 22. és 25. között rendezték a Pest megyei Galgamácsán. A versenynek a Pilisi Parkerdő Zrt. Gödöllői Erdészete adott otthont. A Magyar Vadászlövészek Egylete szervezésében zajló és az „Egy a természettel” Nemzetközi Vadászati és Természeti Kiállítás programsorozatába illeszkedő, úgynevezett gyorsított korongvadász versenyen 35 ország több mint 700 sportolója vett részt.