Lezajlottak az Atlétika Diákolimpia® országos döntők

Összesen öt korcsoport versenyzett három helyszínen az Atlétika Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság, illetve Többpróba országos döntőkön az elmúlt egy hétben. A II. és IV. korcsoportosok Budapesten, a III. korcsoportosok Zalaegerszegen, az V-VI. korcsoportosok pedig Győrött álltak rajthoz.

Vármegyénket számos iskola képviselte, ahol az alábbi eredmények születtek:

Többpróba:

2. hely Bartalos Olivér (Ceglédi Várkonyi István Ált. Isk.) – III. kcs. többpróba egyéni

2. hely Krakóczki Bence (Gödöllői Református Líceum Gimnázium) – IV. kcs. többpróba egyéni

3. hely Abony, Somogyi Imre Általános Iskola – II. kcs. többpróba lány csapat

3. hely Novák Orsolya (Ráckevei Ady Endre Gimnázium) – IV. kcs. többpróba egyéni

7. hely Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola – IV. kcs. többpróba lány csapat

8. hely Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola – III. kcs. többpróba lány csapat

9. hely Abony, Somogyi Imre Általános Iskola – III. kcs. többpróba lány csapat

9. hely Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium – IV. kcs. többpróba fiú csapat

10. hely Csömöri Mátyás Király Általános Iskola II. kcs. többpróba fiú csapat

14. hely Csömöri Mátyás Király Általános Iskola III. kcs. többpróba fiú csapat

15. hely Abony, Somogyi Imre Általános Iskola – IV. kcs. többpróba lány csapat

Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság:

1. hely Nádas Balázs (Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola) – IV. kcs. 300 m

1. hely Kriszt Sarolta (Gödöllői Török Ignác Gimnázium) V. kcs. 100 m gát – DO csúcs

1. hely Fabók Vivien (Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium) – V. kcs. 3000 m

1. hely Szinte Bálint (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. 1500 m

1. hely Horváth Máté Barnabás (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. gerelyhajítás

1. hely Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium (Csernus Péter László, Fedor Dávid, Horváth Máté, Szinte Bálint) 4x400 m váltó

2. hely Lőkös Laura (Gödöllői Református Líceum Gimnázium) IV. kcs. 300 m

2. hely Hőgye Leila Alexandra (Hernádi Általános Iskola) – IV. kcs. súlylökés

2. hely Illyés Gréta (Váci Madách Imre Gimnázium) – V. kcs. gerelyhajítás

2. hely Szinte Bálint (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. 800 m

2. hely Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium (Canea Hunor, Tompa Benedek, Gyebnár Ákos, Fazekas Soma) – 4x400 m váltó

3. hely Bagyinszki Simon (Biatorbágyi Általános Iskola és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) – III. kcs. 60 m

3. hely Bagyinszki Simon (Biatorbágyi Általános Iskola és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) – III. kcs. távolugrás

3. hely Fodor Péter Gellért (Gödöllői Török Ignác Gimnázium) V. kcs. 400 m

3. hely Kriszt Sarolta (Gödöllői Török Ignác Gimnázium) V. kcs. magasugrás

3. hely Földesi Gergő Dávid Váci Madách Imre Gimnázium – VI. kcs. gerelyhajítás

4. hely Hogyinszki Balázs (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium) – IV. kcs. 1500 m

4. hely Grünwald Tamás (Gödöllői Református Líceum Gimnázium) – V. kcs. 400 m

4. hely Szűcs Botond (Dunakeszi Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola) – IV. kcs. súlylökés

4. hely Bogdán Gergő (Gödöllői Török Ignác Gimnázium) V. kcs. 110 m gát

4. hely Novák Orsolya (Ráckevei Ady Endre Gimnázium) – IV. kcs. súlylökés

4. hely Ecseri Angéla (Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium) – V. kcs. 400 m

4. hely Fedor Dávid (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. távolugrás

4. hely Jancsik Martin (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. gerelyhajítás

5. hely Mihályi Hanna (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium) – III. kcs. magasugrás

5. hely Sum Nikolett (Veresegyházi Katolikus Gimnázium) – IV. kcs. 300 m

5. hely Lasztaméry Anna (Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola) – IV. kcs. távolugrás

5. hely Bodrogi Levente (Vác, Piarista Gimnázium és Kollégium) – V. kcs. 110 m gát

5. hely Szabó Levente (Gödöllői Református Líceum Gimnázium) – V. kcs. gerelyhajítás

5. hely Herbák Emma Laura (Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola) – V. kcs. 800 m

5. hely Fabók Eszter (Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium) – V. kcs. 3000 m

5. hely Varga Ádám Benedek (Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium) – VI. kcs. 200 és 400 m

5. hely Mika Botond (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium) – VI. kcs. 800 m

5. hely Fedor Dávid (Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium) – VI. kcs. gerelyhajítás

6. hely Stefkovics Dóra (Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola) – III. kcs. magasugrás

6. hely Gyurán Ádám (Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola) – III. kcs. 600 m

6. hely Mika Botond (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium) – VI. kcs. 400 m

6. hely Varga Barnabás (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium) – VI. kcs. távolugrás

6. hely Bényi Dániel (Váci SZC Selye János Egészségügyi Technikum) – VI. kcs. gerelyhajítás

6. hely Veresegyházi Katolikus Gimnázium (Stumpf Dorka, Ferencz Janka, Gelle Zsófia, Kis Enéh Anna) – 4x400 m váltó

Az augusztus Atlétikai Világbajnokságra készülve a résztvevők különleges lehetőséghez is jutottak: minden diáksportoló és felkészítő pedagógusaik, akik az idei Atlétika Diákolimpia® tavaszi körzeti, megyei és országos döntőin részt vettek, kedvezménykupont kaptak, amivel 50 %-os áron 4 darab jegyhez vagy bérlethez jutnak a sport világesemény esti programjaira, a délelőtti számokat pedig mindössze 2023 forintért nézhetik meg a lelátókról. Az országos döntők dobogósainak és felkészítő tanáraiknak ezen túl további exkluzív lehetőségként ingyenes belépőjegy is jár a VB délelőtti eseményeire.

Az Atlétika Diákolimpia® országos döntőinek online eredményei az alábbi linken érhetők el: www.doeredmenyek.hu/atletika. Az országos döntő képei megtekinthetők a Diákolimpia® Facebook oldalán.

347389720 1427257748022107 697104666502339254 n

 Forrás: diákolimpia.hu

Legfrissebb sporthírek

Sportesemény naptár

Nincsenek események a napárban
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

facebook

net4eu

foodwave