Jó tanuló – jó sportoló díjátadás

Mintegy 340 fiatal érdemelte ki idén a “Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díjat, s közülük 96-an szerdán a Földművelésügyi Minisztériumban vették át oklevelüket Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért és Dr. Simicskó István sportért felelős államtitkártól.

Czunyiné Bertalan Judit hangsúlyozta, a tehetséges diákokat és tanáraikat több díj átadásával is elismeri a kormány – utalva a közelmúltban átadott Bonis Bona-díjakra, valamint az OKTV díjaira, a Nemzeti Tehetség Program rendszerére. A „ Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díj, elismerés azoknak jár, akik egyaránt folyamatos és kiváló teljesítményt nyújtanak az iskolai tanulmányaikban, valamint sportban elért eredményeikkel is az élvonalban vannak. Mintát és példát adva ezzel diáktársaiknak, hogy lehet egyszerre mindkettőben kitűnni.

Az államtitkár asszony a test és szellem közös pallérozásának fontosságát kiemelve a díjazottaknak elmondta: “a sport révén a szorgalom, kitartás, sportszerűség olyan kincsek, amelyek hatásait a későbbiekben is érezni fogjátok”, valamint hangsúlyozta, hogy a kormány egyértelműen a tehetséggondozás és segítség pártján áll.

Pest megyében a ,,jó tanuló - jó sportoló" díjat az alábbi tanulók kapták meg:

III. korcsoport      
Név  Település  Iskola  Sportág
Szabó Csilla  Őrbottyán  Kvassay Jenő Általános iskola  Akrobatikus torna
Bársony André  Göd  Huzella Tivadar Kéttanítási Nyelvű Általános  Iskola  Kajak-kenu
Klein Dorina  Cegléd  Várkonyi István Általános Iskola  Judo
Kóta Emma  Dunakeszi  Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola  Kosárlabda
Számedli Róbert  Szentendre  Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola  Karate
Biró Dávid Botond  Százhalombatta  Eötvös Lóránd Általános Iskola  Kajak-kenu
Szegedi Dániel Gergő  Cegléd  Református Általános Iskola  Judo
Sinkó Pannak Krisztina  Göd  Huzella Tivadar Kéttanítási Nyelvű Általános  Iskola  Kajak
Szász Fruzsina Dóra  Vác  Váci Radnóti Miklós Általános Iskola  Akrobatikus torna
Szalai Laura  Dunakeszi  Dunakeszi Kőrösi csoma Sándor Általános  Iskola  Röplabda
IV. korcsoport      
Hanzl Lilla Zsófia  Gödöllő  Gödöllői Török Ignác Gimnázium  Vívás
Bodnár Eszter  Érd  Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium  Úszás
Lestyán Kornék  Vác  Váci Radnóti Miklós Általános Iskola  Kajak
Szántay Anna Luca  Monor  József Attila Gimnázium és Közgazdasági  Szakközépiskola  Vívás-párbajtőr
Bicsár Rozália  Vác  Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola  Szinkronkorcsolya
Fekete Fanni  Vác  Váci Földváry Károly Általános Iskola  Atlétika
Bíró Zsombor  Vác  Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola  Kajak
Hanzl Lilla Zsófia  Gödöllő  Gödöllői Török Ignác Gimnázium  Vívás
V. korcsoport       
Koczkás Dóra  Gödöllő  Gödöllői Török Ignác Gimnázium  Atlétika
VI. korcsoport      
Varga Marcell  Vác  I. Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola  Művész teremkerékpár
Sobotka Ádám  Gödöllő  Gödöllői Török Ignác Gimnázium  Taekwondo

jo-tanulo-mti

 

(forrás: MTI / EMMI Sajtó- és Kommunikációs Főosztály)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legfrissebb sporthírek

Sportesemény naptár

Nincsenek események a napárban
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

facebook

pestmegyelapja