Jó tanuló – jó sportoló díjátadás
- Részletek
- Megjelent: 2015. június 12. péntek, 11:31
Mintegy 340 fiatal érdemelte ki idén a “Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díjat, s közülük 96-an szerdán a Földművelésügyi Minisztériumban vették át oklevelüket Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért és Dr. Simicskó István sportért felelős államtitkártól.
Czunyiné Bertalan Judit hangsúlyozta, a tehetséges diákokat és tanáraikat több díj átadásával is elismeri a kormány – utalva a közelmúltban átadott Bonis Bona-díjakra, valamint az OKTV díjaira, a Nemzeti Tehetség Program rendszerére. A „ Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díj, elismerés azoknak jár, akik egyaránt folyamatos és kiváló teljesítményt nyújtanak az iskolai tanulmányaikban, valamint sportban elért eredményeikkel is az élvonalban vannak. Mintát és példát adva ezzel diáktársaiknak, hogy lehet egyszerre mindkettőben kitűnni.
Az államtitkár asszony a test és szellem közös pallérozásának fontosságát kiemelve a díjazottaknak elmondta: “a sport révén a szorgalom, kitartás, sportszerűség olyan kincsek, amelyek hatásait a későbbiekben is érezni fogjátok”, valamint hangsúlyozta, hogy a kormány egyértelműen a tehetséggondozás és segítség pártján áll.
Pest megyében a ,,jó tanuló - jó sportoló" díjat az alábbi tanulók kapták meg:
III. korcsoport | |||
Név | Település | Iskola | Sportág |
Szabó Csilla | Őrbottyán | Kvassay Jenő Általános iskola | Akrobatikus torna |
Bársony André | Göd | Huzella Tivadar Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola | Kajak-kenu |
Klein Dorina | Cegléd | Várkonyi István Általános Iskola | Judo |
Kóta Emma | Dunakeszi | Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola | Kosárlabda |
Számedli Róbert | Szentendre | Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola | Karate |
Biró Dávid Botond | Százhalombatta | Eötvös Lóránd Általános Iskola | Kajak-kenu |
Szegedi Dániel Gergő | Cegléd | Református Általános Iskola | Judo |
Sinkó Pannak Krisztina | Göd | Huzella Tivadar Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola | Kajak |
Szász Fruzsina Dóra | Vác | Váci Radnóti Miklós Általános Iskola | Akrobatikus torna |
Szalai Laura | Dunakeszi | Dunakeszi Kőrösi csoma Sándor Általános Iskola | Röplabda |
IV. korcsoport | |||
Hanzl Lilla Zsófia | Gödöllő | Gödöllői Török Ignác Gimnázium | Vívás |
Bodnár Eszter | Érd | Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium | Úszás |
Lestyán Kornék | Vác | Váci Radnóti Miklós Általános Iskola | Kajak |
Szántay Anna Luca | Monor | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola | Vívás-párbajtőr |
Bicsár Rozália | Vác | Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola | Szinkronkorcsolya |
Fekete Fanni | Vác | Váci Földváry Károly Általános Iskola | Atlétika |
Bíró Zsombor | Vác | Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola | Kajak |
Hanzl Lilla Zsófia | Gödöllő | Gödöllői Török Ignác Gimnázium | Vívás |
V. korcsoport | |||
Koczkás Dóra | Gödöllő | Gödöllői Török Ignác Gimnázium | Atlétika |
VI. korcsoport | |||
Varga Marcell | Vác | I. Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola | Művész teremkerékpár |
Sobotka Ádám | Gödöllő | Gödöllői Török Ignác Gimnázium | Taekwondo |
(forrás: MTI / EMMI Sajtó- és Kommunikációs Főosztály)